Bajnokot avattak a Buzánszky Kupában
Véget ért a Buzánszky Jenő Labdarúgó Egyetemi Kupa és a Kozma Mihály Futsal Kupa tavaszi versenysorozata. A korábbi években a végső győzelem kapujában rendre elbukó Sinter FC ezúttal megnyerte a Superliga nagydöntőjét.
Bajnokot avattak a Buzánszky Kupában
ÁJK-diplomával a kézben
Diplomaosztót tartott a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara szombaton az intézmény Díszudvarán. Összesen 224 nappalis és levelezős végzős vette át az ünnepségen az oklevelét.
Diplomaosztó a BTK-n
Alap-, mester- és tanárképzésben, valamint szakirányú továbbképzésben nappali és levelező tagozaton végzett hallgatók vehették át oklevelüket pénteken a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karának diplomaosztóján. A Főépület Díszudvarán rendezett ünnepségén átadták a kar kitüntetéseit is.
Orvosdoktorokat avattak
Az általános orvos képzés végzősei tettek esküt pénteken a Debreceni Egyetemen. Magyar, illetve angol nyelven folytatott képzésüket befejezve, több mint százhúszan vették át oklevelüket az Általános Orvostudományi Kar ünnepélyes tanácsülésén.
A gazdaságtudományról máshogy
A gazdaságtudomány, az agrártudomány és a sporttudomány titkaival ismerkedhetnek meg rendhagyó módon a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának leendő hallgatói az I. EconoMisteries Nyílt Napon. Július elsején rendhagyó előadásokra várja a fiatalokat a GTK Debrecenben és Szolnokon.
Összefogás a tudományos utánpótlásért az agráriumban
A tudományos életpálya népszerűsítése volt a célja annak az ötéves, most lezáruló projektnek, amelyben a hazai agráregyetemek fogtak össze. A Debreceni Egyetem által vezetett konzorciumban 7 doktori iskola működött együtt az akadémiai utánpótlás támogatásáért.
Tanítsunk Magyarországért: eredmények, tervek, célok
Oktatók és hallgatók részvételével rendezett szakmai workshop keretében vitatták meg a Tanítsunk Magyarországért program országos és helyi tapasztalatait kedden a Debreceni Egyetem Tanárképzési Központjának szervezésében.
Fiatal zeneművészek kaptak oklevelet
Negyvennégy végzős hallgató vehette át diplomáját szombaton délután a Zeneművészeti Karon, ahol köszöntőt mondott a Kulturális és Innovációs Minisztérium államtitkára is. A Liszt teremben tartott ünnepi oklevélátadón kiemelkedő teljesítményt nyújtó hallgatóit és oktatóit is elismerte a ZK.
Diplomáztak a jövő informatikusai
Informatikai szakemberek vették át oklevelüket az Informatikai Kar diplomaosztó ünnepségén a Debreceni Egyetem Díszudvarán. A karon nappali és levelező tagozaton több mint kétszáz végzős hallgató kapta meg az oklevelét.