03 már
Műszeradomány az orvosképzéshez
Szikéket, ollókat és csipeszeket tartalmaz az a több mint 4 millió forint értékű adomány, amelyet a MEDICOR Kéziműszer Zrt. ajánlott fel a Debreceni Egyetem orvosképzéséhez. Az eszközöket az elsőéves hallgatók használják majd a gyakorlati óráikon.
02 már
Egyedülálló könnyűzenei oktatás
Országos és nemzetközi szinten is kivételes képzési lehetőséget kínál a Debreceni Egyetem Könnyűzenei Intézete azoknak, akik szeretnének valamilyen hangszeren játszani vagy éneklést tanulni. A könnyűzenei oktatást egy tervezett alapszak elindításával erősítené az egyetem.
01 már
Kínai adomány a debrecenieknek
Mintegy 3 ezer egyszer használatos maszkot adományozott pénteken a hazánkban tanuló diákokat tömörítő Kínai Önkéntes Szolgálat. A járvány elleni védekezés nélkülözhetetlen eszközét a Debreceni Egyetemen tanuló kínai diákok a BTK Konfuciusz Intézetének segítségével juttatták el civil szervezetekhez.
26 feb
Bemutatkoztak a jövő kutatói
Öt szekcióban összesen harminc előadó mutatta be tudományos munkájának eredményeit a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának TDK Konferenciáján. A kutatási tevékenységek a társadalom- és egészségtudományt, valamint ezek határterületeit érintették.
19 feb
Új atmoszféra az egyetemi színháznál
Inspiráló külső térrel gazdagodik a Debreceni Egyetem zenés színháza, az oDEon. A Böszörményi úti épületben egy olyan műhelyt is kialakítottak, ami fontos részévé válhat a közösségi életnek. Az új művészeti központban tanulhat, alkothat a színjátszók következő generációja.
18 feb
Távoktatás nemzetközi szinten
Közös magyar-amerikai virtuális nyelvtanulási programot és nyelvészeti kutatószemináriumot indít tavasszal a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Angol-Amerikai Intézete és az amerikai Indiana Egyetem. A programban 37 elsőéves, alap-, tanár- és mesterszakos hallgató vesz részt.
17 feb
Sikeres gépészképzés a MK-n
Ebben a félévben is meghirdette a CAM rendszerek megismerésére irányuló, gyakorlatorientált tantárgyát a tavalyi sikeres, első kurzus után a Debreceni Egyetem Műszaki Kara és a Manz Hungary Kft.
15 feb
Fiatal tudósok versenyeztek
Három nap alatt 275 előadás hangzott el a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi TDK (Tudományos Diákköri Tanács) idei, online megrendezett konferenciáján. A legjobbak az áprilisi OTDK-n képviselik az egyetemet.
09 feb
Felvételi 2021: közeledik a határidő
Már csak néhány napig adhatják be jelentkezésüket azok, akik valamelyik hazai felsőoktatási intézményben szeretnék folytatni a tanulmányaikat. A Debreceni Egyetem az ország legnagyobb képzési kínálatával várja a felvételizőket.
04 feb
Egyetemi program a turizmusért
Helyi és nemzetközi partnerek bevonásával oktatói programot dolgoz ki a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara az egészségturisztikai oktatás fejlesztése, átszervezése, a hallgatók külföldi tanulmányi és későbbi munkavállalási lehetőségeinek erősítése érdekében.