Esküt tettek az elsőévesek
Az állam nem engedte el az egyetemek kezét, minden korábbinál több forrást biztosít – hangsúlyozta Palkovics László innovációs és technológiai miniszter a Debreceni Egyetem tanévnyitó ünnepségén a Nagyerdei Stadionban. Az intézményben mintegy tízezer elsőéves kezdi meg felsőoktatási tanulmányait.
Stadionshow-val kezdődik a tanév
Idén is egyedülálló és exkluzív tanévnyitó show-val indítja a tanévet a Debreceni Egyetem. A változatos és feledhetetlen élményeket kínáló yoUDay-t szeptember 15-én tartják a Nagyerdei Stadionban. Jegyek már kaphatók.
Biztonsági specializációk a GTK-n
Európában egyedülálló, gazdaság- és vállalatbiztonsággal foglalkozó specializációk indulnak a következő tanévtől a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karán. A részletekről a GTK és a KKFKK közös Tanévnyitó Gazdasági Konferenciáján beszéltek a szervezők.
31 aug
Tábor a jövő programozóinak
Több mint ötven diák vett részt a Debreceni Egyetem Informatikai Karának nyári programozói táboraiban. A fiatalok a programtervezés hagyományos területei mellett a legdinamikusabban fejlődő technológiákkal: a mesterséges intelligenciával és az önvezető járművekkel is megismerkedhettek.
31 aug
Megtartotta vezető szerepét a DE
A pótfelvételi eljárásban a Debreceni Egyetem volt az egyik legnépszerűbb a hazai felsőoktatási intézmények között. Az új tanévre felvettek száma az általános felvételi eljárással, a határon túli felvételi eredményeivel és az angol nyelvű képzésekre felvettekkel együtt meghaladja a tízezret.
27 aug
Hangos siker a nyitányon
Elkezdődött az első oDEonFiESZTa a Debreceni Egyetem Böszörményi úti campusán. A Fiatalok és Egyetemisták Színházi Találkozóján az elkövetkező napokban változatos és színvonalas programokkal várják a színházszerető közönséget az oDEon színházban.
25 aug
Tudásexport Üzbegisztánba
A Debreceni Egyetemen folyó gyógyszerész- és agrárképzések tapasztalatainak megosztásáról, valamint ezeken a területen kettős magyar-üzbég diploma megalapításáról egyeztettek három üzbegisztáni felsőoktatási intézmény delegációjával a DE vezetői.
19 aug
Nagyot szólt a nyári akadémia
Huszadik alkalommal rendezték meg az Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiáját a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán. Idén tizenhat országból 170 résztvevő érkezett a hagyományos zenei kurzusra, ami a Kodály Zoltán Ifjúsági Világzenekar koncertjeivel ért véget.
19 aug
Pótfelvételin is a legjobbak között
A hazai egyetemek között ebben az évben is a DE volt az egyik legnépszerűbb a felsőoktatási pótfelvételi eljárásban. Összesen több mint kilencszáz jelentkezés érkezett 86 képzésre. Augusztus végén derül ki, pontosan hány felvételizőt vettek fel a Debreceni Egyetemre.
Fiesztázik az egyetemi színház
Hat nap alatt négy helyszínen rendezi meg az első oDEon FIESZTÁt, a Fiatalok és Egyetemisták Színházi Találkozóját a Debreceni Egyetemen működő oDEon Színház. A cél, hogy közelebb vigyék egymáshoz az aktív művészeket és a színházcsinálást még tanuló fiatalokat.