18 aug
Farmer Expo: képzésben a jövő
A szakemberképzés határozza meg a mezőgazdaság jövőjét – hangzott el a 30. Farmer Expo megnyitóján. A nemzetközi mezőgazdasági és élelmiszeripari szakkiállításon a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara két együttműködési megállapodást kötött.
12 aug
Olasz egészségturisztikai gyakorlat
Olaszországban, valamint Erdélyben szerezhetnek szakmai gyakorlatot a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának egészégturizmus specializáción tanuló hallgatói. Az ERASMUS+ program keretében megvalósuló pályázatban a DE egyetemi partnere: a Sapientia Erdélyi Magyar Egyetem Csíkszeredai Kara.
03 aug
Népszerűek az egyetemi kollégiumok
A nagyobb karok közelében található férőhelyeken akár kétszeres túljelentkezés is lehet, de a tapasztalatok szerint szinte minden jelentkező bekerülhet valamelyik kollégiumba. A Debreceni Egyetem hallgatói összesen több mint ötezer férőhely közül választhatnak ebben az évben is.
03 aug
Egyetemi sikerek az olimpián
Remekül teljesítettek a Debreceni Egyetem hallgatói a Tokiói Olimpián. Közülük a legeredményesebbnek Bodonyi Dóra, a DE Szolnok Campus hallgatója bizonyult, aki a kajak négyes tagjaként arany-, kajak kettesben pedig bronzérmet szerzett.
02 aug
Mentortábor az egyetemen
A Debreceni Egyetem adott otthont a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája Stipendium Hungaricum Mentorhálózata által szervezett mentortábornak. A programban a kiválasztott hallgatók szakmai tudást szerezhettek mentorfeladataik ellátásához.
29 júl
Debreceni egyetemisták az olimpián
A Debreceni Egyetem három hallgatója, Kozák Luca, Szilágyi Réka és Rivasz-Tóth Norbert atléták képviselik az intézményt Tokióban, a nyári olimpiai játékokon.
28 júl
Díjazott egyetemista sportolók
Békessy Béla-sportösztöndíjakat vehettek át a legjobb debreceni sportolók a debreceni önkormányzat legutóbbi közgyűlésén. A díjazottak között öt olyan tehetség is van, akik a Debreceni Egyetemen tanulnak, dolgoznak.
27 júl
Magyar nyelv reggel, délben és este
Mivel a Föld szinte minden részéről jelentkeztek hallgatók a Debreceni Nyári Egyetem idei online kurzusára, naponta három különböző időpontban indulnak a magyar nyelvet és kultúrát bemutató internetes foglalkozások.
26 júl
Innovációról, jövőképről kötetlenül
Palkovics László innovációs és technológiai miniszter, Ascsillán Endre GE-alelnök, mesteroktató, Szilvássy Zoltán rektor és Bács Zoltán kancellár osztotta meg gondolatait a fejlődésről pénteken a Campus Fesztivál Egyetem Tér színpadán.
26 júl
Digitális művészet az IK táborában
A mesterséges intelligencia és a Big Data legfontosabb területeiről, a digitális műalkotások szerzői jogi kérdéseiről, és a nem helyettesíthető tokenek digitális művészetben játszott szerepéről is hallhattak a diákok az Informatikai Kar Adattudomány & E-sport nyári táborában.