Bemutatkoztak a fiatal kutatók
A Tudományos Diákköri Konferencián (TDK) kiemelkedően teljesítő hallgatók tanulmányaiból összeállított kötetet mutattak be pénteken online a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán. A kiadványban szereplő tudományos munkák elsődleges célja a prevenció.
OTDK: TTK-s sikerek
Öt szekcióban szálltak versenybe a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar hallgatói az idei, 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencián. A TTK-s ifjú kutatók 10 helyezést és 7 különdíjat nyertek el.
Segítség és társadalmi felelősség
Öt szekcióban számoltak be a szakemberek a szociális munka aktuális problémáiról, kérdéseiről, a kutatások eredményeiről a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán (DE EK) rendezett nemzetközi tudományos konferencián. Az eseményen csaknem harminc szakmai munkát mutattak be.
Ütős lesz a hétvége
Három napon át tartó koncertsorozatot rendez a Zeneművészeti Kar ütős tanszaka. A Tavaszi Ütős Napok elnevezésű hangszeres rendezvényt a koncertek mellett szakmai programok színesítik. Az eseményen külföldi vendégelőadó is fellép.
Jól oldották meg a feladatot
Harmadik helyen végzett a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának csapata az online rendezett I. Ács Antal Esettanulmány Megoldó Versenyen, amelyet a DE GTK Vezetés- és Szervezéstudományi Intézete szervezett.
Hosszabb lesz a tanév az egyetemen
A DE hat kara kérte az idei tanév meghosszabbítását. Leginkább az orvos- és egészségtudományi, a műszaki és természettudományos képzési területeken éltek a lehetőséggel. A vizsgaidőszakot és a gyakorlatok teljesítését szinte mindenhol személyes jelenlét mellett tervezik.
Rádiós koncertet adott a SONUS
Négy vadonatúj kortárs művet mutatott be a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának ütőegyüttese a Bartók Rádióban. A hangversenyen közreműködtek a kar tanárai, Váradi Judit zongorán, Puskás Levente szaxofonon, Szalai Tamás ütőhangszereken játszott.
Jól küzdöttek a DE vívói
Megteltek a pástok a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Vívó Bajnokságon (MEFOB). A DE sportolói jól szerepeltek, egyéniben és csapatban is érmeknek örülhettek a verseny végére. A Debreceni Egyetem által rendezett viadalon válogatott vívók, junior világbajnokok is küzdöttek.
BTK hallgatók a koraszülöttekért
A koronavírus-járvány során többek között a koraszülött ellátással kapcsolatban felmerülő „Gyakran Ismételt kérdéseket" fordították angolról magyar nyelvre a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karának (DE BTK) fordító mesterszakos hallgatói, együttműködve a Melletted a helyem Egyesülettel.
Zenei kultúrmisszió az egyetemen
Felmérést indított a Liszt Társaság helyi tagozatának megalakításáról a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara. A cél, hogy koncertek és előadások révén minél többen megismerjék a zeneszerző munkásságát. A társasághoz egyetemisták, oktatók mellett bárki csatlakozhat.