Maszkot fel!
Kötelező a szájat és orrot eltakaró maszk viselése 2021. szeptember 22-étől, szerdától kezdődően a Debreceni Egyetem valamennyi dolgozója és hallgatója részére munkaidőben és a tanítási időben az e tevékenységekre szolgáló helyiségekben, valamint a közlekedő és kiszolgáló helyiségekben.
Egyetemi finomságok a Zamaton
A legújabb gasztrotrendek, a gasztronómia mint a vidékfejlesztés egyik tényezője, valamint a funkcionális élelmiszerek és a közétkeztetés jelentősége – ezek voltak a ZAMAT Fesztivál konferenciájának főbb témái. Az eseményen a DE saját fejlesztésű kolbásza nyerte a legjobb debreceni páros címét.
Orvosdoktorokat avattak
Több mint 200 magyar és külföldi végzős hallgató tette le esküjét, és vette át orvosdoktori diplomáját a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karának hétvégi ünnepségein. A kar dékánja hangsúlyozta: a felavatott orvosok az ország egyik legjobb egyetemén szerezték meg tudásukat.
Sikeres sportolóit díjazta a DE
A sportban kimagasló eredményeket elérő, kiemelkedő teljesítményt nyújtó egyetemi hallgatókat ismerte el a Kiváló sportoló címmel a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete. Az ünnepélyes díjátadón huszonhét tehetséges fiatal vehette át az elismerést.
yoUDay: erre emlékezni fogunk
Minden eddiginél nagyobb színpaddal, Tankcsapda-, Republic- és Wolf Kati-koncerttel, a DEAC sportolóinak és az oDEon egyetemi színház művészeinek szórakoztató show-műsorával indította a tanévet a Debreceni Egyetem. A Nagyerdei Stadionban tartott yoUDay-re mintegy tizenegyezren voltak kíváncsiak.
Teltházas stadionshow-ra készülnek
Egy év szünet után nagy várakozás előzi meg a yoUDay-t. A kedd esti főpróbán minden a helyére került, szerda estére pedig újra megtelnek a lelátók. A kapukat 18:30-kor nyitják. Ne felejtse otthon jegyét és a védettséget igazoló karszalagját!
ZK-s siker a kanadai ütős versenyen
Online nemzetközi ütőhangszeres megmérettetésen ért el kiemelkedő eredményt a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának végzős hallgatója. Tóth Levente az ottawai 21st Century Talents Percussion Competition elnevezésű versenyen végzett az első helyen.
Töretlen nemzetközi népszerűség
Elérheti a 7500-at is a Debreceni Egyetem külföldi hallgatóinak létszáma a 2021/2022-es tanévben. Az előző évhez képest nagyjából 10 százalékos növekedésben szerepet játszott az intézmény rendkívüli népszerűsége a Stipendium Hungaricum ösztöndíjprogramra jelentkezők körében.
Újdonságok a mérnökképzésben
Gyakorlat-orientált digitális tananyagok készítésével, nyelvtanfolyamokkal, valamint a hátrányos helyzetű hallgatók mentorálásával segíti pályázati forrásból a Debreceni Egyetem Műszaki Kara a mérnökhallgatók sikeres diplomaszerzését.
Díjnyertes jogi gondolatok
Véget ért a 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Állam- és Jogtudományi Szekciójának rendhagyó, „OTDK Plusz” konferenciája a Debreceni Egyetemen. A DE Állam- és Jogtudományi Kara által szervezett kétnapos rendezvényen a tavaszi OTDK legjobbjai szerepeltek.